Przejdź do treści

Teatr Narodowy

Opis teatru

Teatr Narodowy to jedno z najstarszych teatrów w Europie. Powstał w 1765 roku z zamiarem zaoferowania Polakom i warszawiakom szerokiego wyboru sztuk teatralnych i produkcji artystycznych. Teatrem tym kierują Krzysztof Torończyk – dyrektor naczelny oraz Jan Englert – dyrektor artystyczny.

Teatr Narodowy mieści się na Placu Teatralnym 3, 00-077 Warszawa. Swoim gościom proponuje szeroki wybór produkcji teatralnych, spektakli muzycznych, oper, baletów i wielu innych. Jest to miejsce szczególne, ponieważ dostarcza wybitne doświadczenia kulturalne polskiej społeczności. Został nawet uznany za jeden z symboli kultury narodowej i jest często odwiedzany przez turystów z całego świata.

Teatr Narodowy utrzymuje kontakt ze swoimi widzami poprzez telefon (22 692 07 70) i e-mail (kancelaria@narodowy.pl). Przy teatrze działa również Muzeum Teatru Polskiego, gdzie można poznać historię teatru narodowego oraz zapoznać się z osiągnięciami polskich artystów od XVIII wieku do dziś.

Teatr Narodowy to miejsce, gdzie polscy aktorzy, scenografowie, muzycy i twórcy przedstawiają swoją sztukę dla zaspokojenia potrzeb współczesnego widza. Jest to wspaniałe miejsce, gdzie można podziwiać prawdziwą moc kultury oraz artystyczny entuzjazm Polaków.

Aktualności

Teatr Narodowy Warszawa

Adres teatru

pl. Teatralny 3, 00-077 Warszawa

Zarząd/dyrekcja

dyrektor naczelny : Krzysztof Torończyk, dyrektor artystyczny: Jan Englert

Kontakt

Telefon: 22 692 07 70
Adres e-mail: kancelaria@narodowy.pl

Sprawdź repertuar i kup bilet